Skip to content

Doszkalanie personelu medycznego POZ z zakresu leczenia trudno gojących się ran.

Last updated on 29 grudnia 2023

Trudno gojące się rany u pacjentów są coraz częstszym problemem klinicznym w gabinetach lekarzy/ pielęgniarek POZ jak i w gabinetach specjalistycznych. Personel każdego z Ośrodków Zdrowia GZOZ Skrzyszów (Skrzyszów, Szynwałd, Pogórska Wola, Łękawica) miał przyjemność uczestniczyć w III edycji spotkań organizowanych przez Polskie Towarzystwo Leczenia Ran pod patronatem Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej w Krakowie.

Celem warsztatów było podnoszenie kwalifikacji zawodowych oraz zdobywanie praktycznych umiejętności związanych z diagnostyką i leczeniem ran przewlekłych. Warsztaty doszkalające miały wymiar praktyczny i dedykowane były wszystkim, którzy chcieli pogłębić wiedzę w zakresie leczenia ran, jak i tym, którzy pragną rozpocząć pracę w tym obszarze.

Podczas warsztatów można było zapoznać się zarówno z najnowszymi metodami diagnozowania i leczenia pacjentów z ranami przewlekłymi, ale także z najnowszymi środkami służącymi do skracania czasu ich gojenia, takimi jak coraz nowocześniejsze urządzenia do terapii podciśnieniowej, aktywne opatrunki czy systemy do odciążania ran.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content